PRZYGOTOWANIA DO WIOSNY – CZAS START!

Wiosna coraz bliżej – pora więc zacząć przygotowania. I nie mam na myśli wiosennych porządków (choć i na to nadchodzi czas 😉 ), myślę raczej o zbliżających się cieplejszych dniach, lżejszych sukienkach i wreszcie letnim bikini, a co za tym idzie – przygotowaniu nas samych na powitanie lata.

Nowy miesiąc jest dobrą okazją do wprowadzenia pewnych zmian. Cieplejsze dni zachęcają do aktywności, a początek lata przywita nas świeżymi warzywami i owocami.

Nie wiem jak Wy, ale ja – choć nie należę do osób gromadzących zapasy na zimę (chodzi mi o boczki – nie spiżarkę 😉 ), to jednak zimą zdecydowanie mniej dbam o zdrowe odżywianie czy uprawianie sportu. Fakt, posiadanie 2-letniego skrzata nie pozwala spędzić spokojnego zimowego wieczoru na kanapie, jednak szybko nadchodzący zmierzch mocno ogranicza wybór jakiejkolwiek aktywności.

Dlatego też pierwsze ciepłe dni napawają mnie ogromnym optymizmem i przynoszą potrzebę zrzucenia z siebie wełnianych skarpet i pięciu swetrów, a w zamian za to wprowadzenia pewnych zmian.

Na początek szklanka ciepłej wody z cytryną. Nie tylko wzmacnia odporność na przednówku (duża zawartość wit.C), ale też poprawia perystaltykę jelit, zmniejsza wchłanianie cukrów i reguluje poziom cholesterolu. Poprawia też wygląd cery i zmniejsza cienie pod oczami.

Z tego względu jest wspaniałym pierwszym krokiem ku lepszemu 😉

A Wy pijecie wodę z cytryną? Widzicie efekty? Zapraszam do komentowania!

Może spodoba Ci się też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *