KRYNICA ZDRÓJ – JEDNODNIOWA WYCIECZKA Z 2,5-LATKIEM

Samolot

Jednodniowa wycieczka z 2,5-latkiem…

Do Krynicy wybraliśmy się już po raz kolejny, jednak pierwszy raz z naszą 2,5-letnia córką. Wycieczka była połączona z tygodniowym wyjazdem w Beskid Niski, a dokładniej do Wysowej Zdroju (o czym wkrótce napiszę). Krynica to idealne miejsce, które sprawi, że jednodniowa wycieczka z 2,5-latkiem będzie wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny.

Wiadomo, że nawet taki wypad wymaga szczególnej organizacji i często stanowi nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy pociecha dopiero co odzwyczaiła się od pieluszki…

Jednak Krynica to miejsce, które zapewni dobrą zabawę zarówno rodzicom, jak i maluchowi, a to wszystko w spokojnej, ale pełnej wrażeń, atmosferze.

Na początek Jaworzyna Krynicka

Panorama

To szczyt Beskidu Sądeckiego o wysokości 1114 m.n.p.m., z którego rozciąga się przepiękny widok na Beskid Niski. Z doliny Czarnego Potoku (Krynica-Zdrój) dostaniemy się na szczyt kolejką gondolową, którą mogą podróżować nawet najmniejsze dzieciątka. Za przewóz wózka zapłacimy dodatkowe 10 zł, chyba, że jest to składana parasolka – wtedy bierzemy ją do wagonika za darmo.

kolejka

Na szczycie, prócz pięknych widoków, znajdują się kawiarnie i restauracje, w których można zjeść m.in. słowackie bryndzowe haluszki.

Szczyt

Widoki

Po obiedzie na szczycie udaliśmy się do centrum Krynicy na lody…

Napis

… i szklaneczkę wody w Domu Zdrojowym 😉

Palmiarnia woda

Panorama

Centrum Krynicy pełne jest urokliwych miejsc z duszą.

Dzikie wino

Budynek

Budynek

Stare przeplata się z nowym w możliwie najbardziej romantyczny sposób…

Różowe kwiaty

Centrum

Centrum 2

Altanka

Krynica to też miasto Jana Kiepury. W tym roku już 51 Festiwal imienia tego artysty odbędzie się w dniach

12-19 sierpnia 2017r. 

Kiepura

Drugą znaną osobą związaną z Krynicą jest Nikifor – polski malarz, przedstawiciel prymitywizmu. To właśnie w tym domu znajduje się obecnie muzeum artysty.

Romanówka

 Wnętrze domu

Krynica Zdrój to przepiękne, spokojne miasteczko, na wzór XIX-wiecznych szwajcarskich uzdrowisk. Na pewno warte zobaczenia, a dla mieszkańców Małopolski to wspaniały pomysł na jednodniowy wyjazd poza miasto. 

 A w przygotowaniu wpis o wycieczce na Słowację i Bardejovské Kúpele –

– zajrzyjcie koniecznie pod koniec tygodnia!!! 🙂

Może spodoba Ci się też:

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *